The Fitzroy MethodDünyanın en iyi yabancı dil öğrenme methodu: The Fitzroy Method

Çoğunluğu Native speakerların (ana dili İngilizce olan öğretmenler) olduğu bir kadro ve dünyanın en iyi yabancı dil öğrenme metodlarıyla okul öncesi sınıflarda itibaren İngilizcede en üst seviyeyi amaçlıyoruz. İkinci yabancı dil olarak öğrencilerimizin, İspanyolca dilinde, Avrupa Ortak Dil Kriterlerinin öngördüğü A1/A2 seviyesinde kendilerini ifade etmelerine ve hedef dilin kültürünü tanımalarına olanak sağlıyoruz.

Bilgiyolu Okulları çocuklarına, yabancı dilin etkili bir şekilde öğrenilmesi için zengin bir program içeriği sunar. Bunun için dünya çapında kullanılan programları inceler ve kaliteli kaynaklarla programını zenginleştirir: The Fitzroy Method, günlük yaşamda kullanılan iletişim dili, kültürel etkinlikler, projeler, değerlendirme global bir bakış açısı için dünyayı tanımak, dünya ile iletişim kurmak gerekir. Bunun için yabancı dil öğrenmeye ihtiyacımız var.


İkinci Dil: İspanyolca

The Fitzroy Method, 1976’da Avustralya’da devlet okullarında anadili daha kolay öğretmek için sınıf öğretmenleri tarafindan geliştirilmiş bir programdır. 30 yıldan fazladır başarıyla uygulanmış ve geliştirilmiştir. Eğitimlerini Avustralya’dan alan eğitim yöneticileri ve programı yöneten danışmanlar tarafindan programın adaptasyonu sağlanmış ve ögretmenlerimize eğitimler verilmiştir.


Önce İletişim

Okuma-Yazma

Dinleme-Konuşma

Çocuklarımız yabancı dillerdeki harflerin seslerini öğrenerek yabancı dillerin şifresini çözüyor. Okunduğu gibi yazılmayan bir dili nasıl öğreniriz? Harflerinin yanında seslerini de öğrenerek. Yabancı dilde kimsenin cesaret edemediğini başarıyoruz. İletişim şifreleriyle eğlenceli hikayelerle sesleri öğreniyoruz. Zengin ek malzemelerle kavramayı arttırıyoruz. Oyunlar ve etkinliklerle iletişimi güçlendiriyoruz. Yabancı kültürleri tanıyoruz. Projelerde öğrendiklerimizi uyguluyoruz. Yabancı dil öğretiminde kendimize güveniyoruz.