Sadece kesin sonuçlar
Başlıklarda ara
İçerikte ara
Yazılarda ara
Sayfalarda ara
Bilgiyolu Koleji Erken Kayıt

Yabancı Dil

KUR SİSTEMLİ YABANCI DİL

Genç nüfusa sahip ülkemiz geleceğinde yabancı dil bilmek belirleyici bir faktör olacaktır. Dil öğrenmenin zorlukları göz önünde bulundurularak, öğrenci seviyeleri oluşturularak planladığımız kur sistemli dil eğitimi tercih edilmiştir. Öğrenciler sınıf farkı gözetmeksizin seviyelerine uygun gruplarda eğitim almaktadır.

• İngilizceyi ileri düzeyde ve etkin biçimde kullanmalarını sağlamak,
• İkinci yabancı dil olarak öğrencilerimizin, İspanyolca dilinde, Avrupa Ortak Dil Kriterlerinin öngördüğü A1/A2 seviyesinde kendilerini ifade etmelerine ve hedef dilin kültürünü tanımalarına olanak sağlamak,
• Daha okul öncesi sınıflarda başlayan İngilizce eğitimini 8. sınıf sonunda üst düzeye ulaşmak.
• İngilizce programımız; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onanmış, öğrencilerin kültürü özümsemesini, dile en iyi şekilde hakim olmasını ve kullanabilmesini hedefleyen, etkinliklerle desteklenen bir programı uygulamak,
• Öğrencilerimizin İngilizce bilgi ve becerilerini uluslararası düzeyde ölçmek amacıyla Cambridge sertifika sınavları (KET ve PET) uygulamak.

 

NOT: İngilizce bölümümüz, çoğunluğu Native speakerların (ana dili İngilizce olan öğretmenler) olduğu bir kadroya sahiptir.

Okulumuzda, çift yabancı dil sistemi bulunmaktadır. Bunlar İngilizce ve İspanyolca‘dır. İspanyolca yabancı dil eğitim vermemizin en temel nedeni, en çok kullanılan ikinci dünya dili olmasıdır.

 

YourLearningPlace; ögrencilere, Ingilizce dilbilgisi, kelime bilgisi, dinleme ve anlama gibi önemli kavramları animasyon, simülasyon, BBC belgeseller ve yüzlerce interaktif kitap ile keyif alarak ögrenmelerine ortam saglayan dünyanın en zengin dijital e-Ögrenme programlarından biridir.

YourLearningPlace Nedir?

 

Kidz Wonder; siz değerli öğrencilerimize derslerde edinmiş olduğunuz bilgileri pekiştirebilmeniz için duyduğunu ve okuduğunu anlama, yazma, sözlü anlatım ve karşılıklı konuşma becerilerinizi desteklemeye yönelik ders içerikleri ve hikâye kitapları sunmaktadır.
Bu program kapsamında dijital kütüphaneden hikâyeler okuyacak ve interaktif alıştırmalarla İngilizce dilini en üst standartlarda öğrenmeye ve geliştirmeye devam edeceksiniz.

Kidz Wonder Nedir ?

 

Bilgiyolu Kolejleri CaMLA Test Venue oluyor..

İngilizce dil çalışmaları alanında dünyanın köklü kuruluşlarından ikisi olan Michigan ve Cambridge üniversitelerinin ortaklığıyla tüm dünyadan öğrencilerin gelecekleri için önemli olan eşikleri aşmalarına aracılık ediyor.

Merkezi Michigan’da bulunan ve tam 76 ülkede faaliyet gösteren kurumun 700’den fazla merkezi var. Bilgiyolu kolejleri ve CaMLA Türkiye, imzaladıkları protokol ile uluslararası geçerliliği olan bu sınavları tüm Bilgiyolu Koleji öğrencilerinin kullanımına sunuyorlar.