OrtaokulTam öğrenme ile geleceğin bireylerini yetiştiriyoruz.

Öğrencilerimizi özgüven ve sorumluluk sahibi, araştıran, sorgulayan, çevresiyle sağlıklı bir iletişim kurabilen, insanların farklılıklarını bir güzellik olarak kabul eden bireyler olarak hem hayata hem de iyi bir lise eğitimine hazırlıyoruz. Bilgiyolu Koleji olarak Ortaokula geçiş sisteminde öğrencilerimize eksiksiz bir eğitim veriyoruz.

Okulda aldığı eğitimin dışında dışarıdan bir eğitime ihtiyaç duymayacak öğrencilerimiz için düzenli yapılacak okul ve Türkiye deneme sınavları, zaman yönetimi eğitimi, rehberlik ve motivasyon seminerleri düzenli olarak verilecektir. Temel eğitim : TÜRKÇE, MATEMATİK, FEN BİLGİSİ, SOSYAL BİLGİLER, İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK, YABANCI DİL EĞİTİMİ’nin dışında bunların yanında artık sınav stresiyle karşı karşıya gelen öğrencilerimiz için uzman eğitim kadromuz ve rehberlik servisimizle ‘BİREBİR BAŞARI VE MESLEK KOÇLUĞU’ İMKANI VERİYORUZ.


Başarı ve Meslek Koçluğu Nedir?

Başarı Koçu; okulda öğrencinin derslerdeki gelişimini, motivasyonunu, devamını izleyen ve başarısını arttırmasına yardımcı olan, öğretmenleri, arkadaşları, aile ile ilişkileri ve sosyal yaşantısını tanıyan, öğrencinin gereksinimi olan durumlarda ona destek veren kişidir. Başarı koçları 8. Sınıflara derse giren öğretmenler arasından okul yöneticisinin önerisi ile belirlenir. BİGİYOLU KOLEJİ’NDE 8. Sınıfa gelen her öğrenciye, o yıl derse giren sınav öğretmenlerinden olmasına dikkat edilerek başarı koçu seçimi yapılır.


Fen Okuryazarlığı

Matematik Okuryazarlığı

Sosyal Bilgiler Okuryazarlığı